Hakkımızda

Talent Smart, şirketleri arzu ettikleri iş sonuçlarına ulaştıracak profesyonellerle, profesyonelleri ise kariyer hedeflerine ulaştıracak iş fırsatlarıyla ortak değerler noktasında buluşturur.

Günümüzün belirsizliğin yoğun olduğu ve hızla değişen iş dünyasında şirketlerin rekabet avantajını sürdürebilir kılabilmesi, insan kaynağıyla ilgili yaptığı seçimlerin etkinliğiyle doğrudan ilişkilidir. İnsan kaynağıyla ilgili seçimlerin etkinliği ise, istihdam edilecek kişinin özelliklerinin yapacağı işe, kurum kültürüne, yöneticisine ve birlikte çalışacağı ekibe ne kadar uyumlu olduğuna bağlıdır.

Talent Smart şirketlerin insan kaynağı ihtiyaçlarına çözüm sunarken önereceği profesyonelin işe, kuruma, yöneticisine ve ekibine uyumunu değerlendirerek hareket eder. Bu doğrultuda süreçte güçlü psikometrik araçlar ve yöntemlerden yararlanarak şirkete en uygun kişiyi en kısa zamanda yönlendirir.

Talent Smart, yetenek değerlendirme alanında lider danışmanlık firması Assessment Systems’ın kuruluşudur. Assessment Systems, Değerlendirme ve Gelişim Merkezi alanında uzmanlaşmış global ölçekte faaliyet gösteren İngiltere kökenli a&dc’nin ve ölçme alanında dünyada lider kuruluşlardan olan Saville Consulting’in Türkiye temsilcisidir.

İş Ortaklarımız

Assessment Systems
Assessment Systems, 2007 yılından bu yana psikolojik ölçme ve değerlendirme alanında faaliyet gösteren bir kurumdur. Türkiye’nin önde gelen firmaları yetenek yönetimi ve işe alım süreçlerinde Assessment Systems Değerlendirme ya da Gelişim Merkezi uygulamarından yararlanmaktadır.
PRAXI Alliance
PRAXI Alliance, şirketlerin üst düzey pozisyonlarda işe alım süreçleri için uluslararası çözümler sunan global bir ağdır. 31 ülkeden 73 üye kuruluşa sahip olan PRAXI Alliance, dünya çapında bir yetenek havuzunu üyelerinin kullanımına açmakta ve iş ortaklarını seçilmiş adayların örgütsel entegrasyonu konusunda da desteklemektedir.
a&dc
a&dc, merkezi İngiltere’de olan ve Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamaları konusunda uzmanlaşmış, global ölçekte faaliyet gösteren bir danışmanlık firmasıdır. 25 yıllık bir geçmişe sahip olan a&dc, İngiltere’nin önde gelen endüstri ve örgüt psikologlarından oluşan kadrosuyla, ölçme ve değerlendirme alanında lider kuruluşlardan birisidir.
Saville Consulting
Saville Consulting 2004 yılında kurulmuş uluslararası bir psikometrik ölçme ve değerlendirme firmasıdır. Kurumlara işe alım ve yetenek yönetimi süreçlerinde yetenekleri belirleme ve geliştirme konusunda yardımcı olmaktadır.

Neden Biz?

Elenecek değil seçilecek adaylar sunar. Talent Smart, müşterilerine onların beklentilerine en uygun adayları yönlendirir.

Uygunluğu çok yönlü değerlendirir. Talent Smart, adayların pozisyona uygunluğunun yanısıra yöneticisine, ekibine ve kurum kültürüne uygunluğu da değerlendirir.

Derinlemesine bilgi sunar. Talent Smart, psikometrik araç ve yöntemlerden etkin bir biçimde yararlanarak adaylar hakkında müşterilerine zengin geribildirim sağlar.

Hızlı ve etkili sonuç üretir. Talent Smart, sahip olduğu geniş aday havuzu ile müşterilerinin açık pozisyonlarını hızlı ve etkili bir biçimde kapatmalarını sağlar.

Aday odaklı hareket eder. Talent Smart, müşterileri adına değerlendirmeye aldığı adayların süreç boyunca olumlu bir deneyim yaşamalarını sağlar.

Back to Top